Kielce, ul. Staszica 5
tel. 344 47 34
 
Zapowiedzi
Serce Jamajki

W KINIE OD 13 GRUDNIA!

„Serce Jamajki” to projekt muzyczny, którego celem jest połączenie legendarnych muzyków z tymi, którzy dopiero zaczynają podbijać serca słuchaczy swoim talentem.
Będziemy ich obserwować przez kilka dni, słuchać i patrzeć, jak nagrywają najbardziej znane utwory reggae w akustycznej aranżacji i przygotowują się do światowego tournée. Sceny zarejestrowane podczas sesji nagraniowej nie będą tylko ścieżką dźwiękową filmu, ale przede wszystkim wyznaczą ramy opowieści. Kamera będzie obserwować, jak artyści grają na werandzie lekko zapuszczonego drewnianego domu, przytulonego do wzgórz nad Kingston. Potem posłuchamy opowieści kilku muzyków i odkryjemy ich niesamowite osobowości. Ich historię wyznaczą nam miejsca, które powinniśmy odwiedzić, między innymi:
- getto Trenchtown, gdy będziemy opowiadać o miejscu narodzin reggae.
- ubogie, wiejskie okolice, będące duchową ojczyzną reggae, nasyconą wierzeniami Rastafarian. To tam narodziły się rytmy Nyabinghi.
- pola, na których gandzia, „duchowa” roślina Rastafarian jest uprawiana z niezwykłą czułością.
- sale taneczne, które dziś rozbrzmiewają nowoczesną muzyką tworzoną na Jamajce, a w dawnych czasach były niezwykle istotne dla rozwoju reggae. Niezmiennie jednak są pełne energii, zmysłowych tańców i dzikich imprezowych popisów.
- legendarne studio nagrań, Studio One, obecnie zamknięte, które wraca do życia dzięki sesjom muzycznym z naszymi artystami.
- wytwórnia płyt The Tuff Gong, również zamknięta na wiele lat i również przywrócona do życia, tym razem dzięki muzycznej młodzieży, pragnącej słuchać reggae na winylu.produkcja: Francja , 2019
czas trwania: 100 min.
reżyseria: Peter Webber
scenariusz: Peter Webber
obsada: Ken Boothe, Frank Dowding, Winston McAnuff, Judy Mowatt, Cedric Myton
strona oficjalna: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=j41v2_7gS_E&feature=emb_logo

Dołącz do nas na Facebooku
Godziny otwarcia,rezerwacja biletów
Tenet
Zieja
KinoSzkoła. Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej
Seanse filmowe dla grup szkolnych
Bueno czwartki
Kino Moskwa - Miejsce Odkrywania Talentów
Regulamin Widza
Bilet dla Ciebie
Czworo dzieci i Coś
Chłopiec i wilk
 
 

wykonane przez: Omni-Araneo
screens/scr-movie.tpl.html
default.tpl.html