Kielce, ul. Staszica 5
tel. 344 47 34
 
Zapowiedzi
Nigdy, rzadko, czasami, zawsze

Film nagrodzony na tegorocznym festiwalu w Sundance (U.S. Dramatic Special Jury Award for Neorealism) oraz Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie.

Autumn, to spokojna nastolatka. Uczy się w szkole, pracuje w supermarkecie w niewielkim mieście w Pensylwanii. W obliczu niezamierzonej ciąży i braku możliwości jej przerwania w całym stanie, ona i jej kuzynka Skylar zbierają trochę gotówki, pakują walizkę i wsiadają do autobusu do Nowego Jorku. Nie mają się nawet gdzie zatrzymać, tylko z adresem kliniki w ręku ruszają do nieznanego miasta.

Scenarzystka i reżyserka Eliza Hittman po mistrzowsku przedstawia obraz, w którym gesty i szczegóły są tak samo ważne jak słowa. Film nakręcono na taśmie 16mm, przywołując ziarnistą, ponurą i surową atmosferę, rejestrując młode aktorki - Sidney Flanigana i Talię Ryder (obie obwołane odkryciami), w intymnych zbliżeniach, które podkreślają złożoność ich naturalnych, minimalistycznych kreacji. W ten sposób powstała historia nastolatek odbywających żmudną podróż, w której chodzi o odwagę do podejmowania decyzji, kobiecą solidarność, a przede wszystkim o odzyskanie własnego ciała i ducha.produkcja: USA , 2020
czas trwania: 101 min.
reżyseria: Eliza Hittman
scenariusz: Eliza Hittman
obsada: Sidney Flanigan, Talia Ryder, Théodore Pellerin, Ryan Eggold, Sharon Van Etten
strona oficjalna: https://www.youtube.com/watch?v=4bGU-haC4gg&t=8s

Godziny otwarcia,rezerwacja biletów
Nomadland
Minari
Dołącz do nas na Facebooku
KinoSzkoła. Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej
Seanse filmowe dla grup szkolnych
Bueno czwartki
Kino Moskwa - Miejsce Odkrywania Talentów
Bilet dla Ciebie
Regulamin Widza
Na rauszu
 
 

wykonane przez: Omni-Araneo
screens/scr-movie.tpl.html
default.tpl.html