Kielce, ul. Staszica 5
tel. 344 47 34
 
Zapowiedzi
Lista Schindlera

W przyszłym roku minie 25 lat od polskiej premiery filmu „LISTA SCHINDLERA”, który poruszył widzów w całym kraju. Film od początku jest hołdem złożonym narodowi żydowskiemu. Jego autorzy zadbali o niesłychany realizm scen, kostiumów, ówczesnej rzeczywistości.

 

Auschwitz - niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady - stał się międzynarodowym symbolem. Rocznicę jego wyzwolenia, 27 stycznia, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy.

 

Właśnie w tę podwójną rocznicę, 27 stycznia 2019 roku, chcemy przypomnieć starszym i udostępnić młodszym widzom film „LISTA SCHINDLERA”, który został nakręcony w 1993 roku przez Stevena Spielberga na podstawie powieści Thomasa Keneally'ego. Czarno-biała produkcja bardzo trafnie przywołuje okoliczności tragedii żydowskiej w latach 40. Prócz znakomitego kunsztu reżyserskiego Spielberga na wyrazy uznania zasługują również zdjęcia Janusza Kamińskiego oraz scenografia Allana Starskiego i Ewy Braun. Muzyka Johna Williamsa perfekcyjnie oddaje atmosferę czasów II Wojny Światowej oraz wielkiej tragedii Żydów. 

Listę Schindlera, a więc listę ludzi, których Schindler zatrudnił tylko po to aby nie ponieśli śmierci, bez najmniejszej przesady można nazwać listą życia, która uratowała 1100 niewinnych ludzi.produkcja: USA , 1993
czas trwania: 195 min.
reżyseria: Steven Spielberg
scenariusz: Steven Zaillian
obsada: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagall

Dołącz do nas na Facebooku
Newsletter od kina Moskwa. Rezerwacja biletów
Seanse filmowe dla grup szkolnych
Autsajder
Narodziny gwiazdy
ONI
Lista Schindlera
Królowa śniegu: po drugiej stronie lustra
Zabawa zabawa
Pech to nie grzech
Bueno czwartki
Bilet dla Ciebie
Regulamin Widza
ŁAWECZKA ANDRZEJA KOZIEI
Kino Moskwa - Miejsce Odkrywania Talentów
Nescafe
KONKURS NA LOGO STOWARZYSZENIA KULTURY FILMOWEJ KINO MÓWI
 
 

wykonane przez: Omni-Araneo
screens/scr-movie.tpl.html
default.tpl.html